Co uczynić przed zatrudnieniem pracownika?...
Autor: mirmar1988 | Kategorie: Usługi prawne 
12 marca 2016, 13:47

Kiedy jeden z zatrudnionych odejdzie z firmy, trzeba znaleźć wykwalifikowaną osobę, która przejmie jej obowiązki. W czasie procesu aplikacji trzeba będzie ocenić charakter i cechy wszystkich pretendujących kandydatów w celu ustalenia, który z nich jest najodpowiedniejszy na nowe stanowisko.

 

Trzeba być ostrożnym przy wyborze. Jeżeli popełni się błąd podczas toku rekrutacji, możliwe iż będziesz zmuszony do pracy z zatrudnionym, który okaże się mniej wykwalifikowany jak to się z początku wydawało.

 

Pamiętaj, iż możesz zostać pozwany za nieprzepisowe zakończenie umowy po nagłym zwolnieniu pracownika z pogwałceniem jego praw. Jeżeli chcesz upewnić się, że dana osoba nie spowoduje dla Ciebie kłopotów warto, by postępować zgodnie z poniższymi sugestiami.

 

1. Zapytaj go, czego oczekuje od Ciebie. Honorarium jest istotnym zagadnieniem dla obu stron, z tej przyczyny trzeba upewnić się, iż warunki umowy będą jasne. Jeżeli pretendent oczekuje zbyt wiele, można po prostu odrzucić jego wniosek.

 

2. Sprawdzenie wiarygodności danych w CV. Potrzebne jest sprawdzenie czy informacje zawarte w CV są autentyczne.

 

3. Podpisz umowę o pracę. Ten pisemny dokument reguluje różne sprawy, takie jak honorarium za nadgodziny i politykę firmy. Dając za przykład zadecydowałeś zwolnić zatrudnionego, bowiem dopuścił się on wykroczeń tzw. zwolnienie dyscyplinarne. Jeżeli pozwie Cie on o nieuczciwe zakończenie umowy, dokument ten może stać się dowodem na zgodę pracownika na warunki zatrudnienia.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz