Prawo pracy
Autor: mirmar1988 | Kategorie: Usługi prawne 
12 marca 2016, 14:31

Zaledwie kilka lat temu, ochrona zatrudnionych była nieduża jeżeli w ogóle jakaś była. W tym okresie traktowanie zatrudnionego dobrze bądź źle leżało w kwestii właściciela firmy. Warunki pracy były niejednokrotnie ubogie: przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy niewystarczające a wielokrotnie nie egzekwowane. Spora część pracowników nie otrzymywała żadnych korzyści z odszkodowania – nie było ubezpieczeń.

 

Wraz z nadejściem rewolucji przemysłowej, zapoczątkowany pozostał ruch migracji populacji chłopskiej do miast. Sporo osób starało się odnaleźć pracę w prężnie rozwijającym się mieście. Bowiem liczba pracowników wzrastała mając na uwadze narastające zapotrzebowanie gospodarki, warunki pracy raptownie się pogorszyły. Rząd stanął na wysokości zadania i wdrożył ochronę praw pracowników, które z biegiem czasu stały się podstawą dla współczesnego prawa pracy.

 

Prawo pracy zapewnia ramy prawne w zakresie traktowania zatrudnionych. Dosadnie określa sprawiedliwe honorarium, dopuszczalny poziom warunków pracy i godzin pracy, sposób traktowania podwładnych, procedury zatrudnienia i zwalniania z umów. Prawo pracy broni poza tym przed nietolerancją na podstawie płci, wieku, rasy i religii.

 

Niezgodne z prawem lub niezawinione zwolnienie odnosi się do sytuacji, w której pracownik odczuwa iż pozostał on błędnie zwolniony ze swojego stanowiska. Może to bierze się z braku określonego wypowiedzenia czy właściwej odprawy z tytułu zwolnienia. Nie ma znaczenia co jest pretekstem zwolnienia – istnieją pewne procedury, które muszą być przestrzegane. Wypowiedzenie umowy o pracę musi zostać sporządzone zgodnie z obowiązującymi ustawami. W razie wątpliwości skontaktuj się z adwokat Wrocław prawo pracy.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz