Proste środki na zmotywowanie pracownika
Autor: mirmar1988 | Kategorie: Usługi prawne 
12 marca 2016, 14:35

Traktujesz własnych pracowników świetnie, opłacasz im wypłatę, udzielasz im płatnych urlopów oraz oferujesz specjalne dodatki. Mimo to, z jakiegoś powodu nie dają z siebie wszystkiego. Pojawiają się w pracy na czas, robią co do nich należy lecz ich postawa i rezultaty nie są satysfakcjonujące. Wtedy doświadczasz olśnienia. Twoim pracownikom brakuje podstawy dobrej etyki pracy: motywacji.

 

Żeby pracownicy z miłością przechodzili do własnych zadań, rezultatem czego będą lepsze wyniki ich działań, wypróbuj sześć wzmianek, które pomogą Ci zmotywować pracowników.

 

1. Najważniejszym środkiem na zmotywowanie zatrudnionych jest sprawienie, aby odczuwali, iż ich praca jest ogromnie ważna. Ostatnie badania potwierdzają, iż praca, dzięki której odczuwa się sens będzie należycie wynagradzana. Idealnym sposobem na to jest ustalenie celów i wizji własnej firmy a także zobligowanie zatrudnionych do realizacji postanowień.

 

2. Życzliwa komunikacja i efektywne dzielenie się wiadomościami ze swoimi zatrudnionymi, by mieć klarowny obraz tego w jakim kierunku podąża firma. To gwarancja na to, iż będą podejmowane poprawne decyzje na podstawie aktualnej sytuacji.

 

3. Każdy zatrudniony winien mieć wyznaczone osobiste cele związane z podjętym stanowiskiem. Nie wystarczy tylko określenie obowiązków, każdy musi zostać poinformowany też o przewidywanych skutkach. Przez określenie ról i oczekiwań, pracownicy będą szczegółowo wiedzieć czego wymaga od nich firma.

 

4. Doglądanie rezultatów, ale nie w ten sposób aby kogokolwiek obwiniać. Należyta komunikacja powinna odbywać się na rozmowie, by pracownik wiedział co poszło nie tak i w jaki sposób poprawić sytuację.

 

5. Budowanie teamów, w których ludzie będą sobie ufać i nawzajem się motywować. Poprzez to umożliwi się im trochę autonomii w niezależnym zarządzaniu.

 

6. Uznanie jest dalej najsilniejszym motorem do działania. Aby pracownik jak najlepiej wykonywał swoją pracę, trzeba pozwalać na efektywne pochwały za spełnione cele.

 

Kiedy zatrudniony ma zapewnione stosowne warunki, wypowiedzenie umowy o pracę jest rzadkością.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz