Co trzeba wiedzieć o swoich prawach jako...
Autor: mirmar1988 | Kategorie: Kancelaria 
12 marca 2016, 13:50

To smutny fakt, że dziś znaczna część ludzi nie jest świadomych swoich praw jako zatrudnionych. W niektórych przypadkach pracownicy odczuwają, że ich prawa są naruszane, lecz nie mają pojęcia o tym jak z tym walczyć.

 

Tak więc pierwszym etapem do rozwikłania kłopotu jest uświadomienie sobie własnych praw. Ażeby pomóc Ci w tym, niżej możesz zapoznać się z niektórymi rzeczami o których winieneś wiedzieć jako pracownik.

 

Pracownik ma parę kluczowych praw w miejscu pracy. Prawa te obejmują: prawo do sprawiedliwej rekompensaty, do prywatności i wolność od dyskryminacji. Jeżeli dowolna z tych praw będzie łamana stanie się to pretekstem do złożenia skargi.

 

Nawet wówczas, kiedy aspirujesz o pracę w firmie masz już pewne prawa, które mogą być naruszane przez pracodawcę. Najważniejszym z Twoich praw będzie prawo do zwolnienia z wszelakiej nietolerancji. Pracodawca nie może zadawać pewnych dociekliwych zapytań, które mogłyby łamać Twoje prawa osobiste.

 

Masz zarówno prawo do bezpiecznego miejsca pracy. Nie zważając na jej typ jaki wykonujesz należy być zabezpieczonym przed wszelkiego gatunku zagrożeniami dla zdrowia.

 

Być może najistotniejsze – jako zatrudniony masz prawo do uzyskania stosownego wynagrodzenia za pracę. Jeżeli nie będziesz odbierać przyzwoitej zapłaty to po co w ogóle pracować?

 

To są zaledwie niektóre prawa jakie masz w aspekcie zatrudnionego. Powinieneś być ich świadomy, a w sytuacji problemów należałoby skorzystać z pomocy adwokata jak prawnik Wrocław.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz