Kategoria

Kancelaria


Jak radzić sobie ze złym pracodawcą?
Autor: mirmar1988 | Kategorie: Kancelaria 
12 marca 2016, 14:34

To jak traktujesz swoją pracę i jak widzisz własny pobyt w tym miejscu zależeć będzie sporo od tego jak postrzegasz swojego pracodawcę. Termin pracodawca znaczyłby zarówno Twojego bezpośredniego przełożonego i samą firmę. Jeśli odczuwasz, że masz niedobrego pracodawcę istnieje jedynie małe prawdopodobieństwo, iż pozostaniesz w tej firmie.

 

Lecz jakim sposobem radzić sobie ze złym pracodawcą? Nie możesz ot tak zrezygnować bez przemyślenia możliwości, które masz. Co zrobisz, gdy w następnej pracy skończysz z jeszcze gorszym zwierzchnikiem? Będzie lepiej, jeśli poznasz procedury radzenia sobie z takimi kłopotami. Oto parę pomysłów jak radzić sobie ze złym pracodawcą.

 

1. Posiadanie złego pracodawcy nie jest dobrą rzeczą, lecz to nie jest czymś nowym. Ludzie mieli problemy z pracodawcami odkąd powstało pojęcie zatrudnienia. Oceń swoją sytuację i spróbuj zebrać informacje, w czym leży kłopot.

 

2. Co w głównej mierze jest Twoim problemem? Czy jest to kierownik czy może polityka firmy jako całość. Odpowiedź na te pytania powinna określić kierunek działania.

 

3. Jeżeli masz kłopoty ze swoim zwierzchniczkiem popatrz na rzeczy, które możesz zrobić. A nuż będzie można złożyć zażalenie na zachowanie przełożonego. Tylko nie zapomnij, że cokolwiek zrobisz nie może być sprzeczne z polityką firmy.

 

4. Jeżeli masz problemy np. z menedżerem, możesz poprosić o pomoc dział HR firmy. Ludzie obsługujący ten dział powinni być w stanie poradzić sobie z tego rodzaju problemem.

 

5. Powinno się zdawać sobie sprawę, że skarga przeciw konkretnej osobie winna być treściwa i prawdziwa. Wszystko powinno być wykazane. Jeżeli chodzi tutaj o pewnie nieporozumienie nie może to być pretekst, by narzekać.

 

6. Można zwyczajnie pomyśleć o zmianie pracy. Narzekanie na politykę firmy nie będzie czymś, co jest pozytywnie postrzegane przez wielu ludzi. Zostanie jedynie rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia.

 

To są niektóre z rzeczy, które możesz uczynić, ażeby dać sobie radę ze złymi pracodawcami.

Jak bronić się przed mobbingiem w miejscu...
Autor: mirmar1988 | Kategorie: Kancelaria 
12 marca 2016, 14:32

Mobbing w miejscu pracy szerzy się jak wirus. To dla mnie niewytłumaczalne, iż więcej niż 50% wszystkich pracowników jest zastraszanych w miejscu pracy.

 

Znęcanie się w miejscu pracy dotyczy wszystkich stanowisk i obejmuje zarówno mężczyzn a także panie. Prześladowania i szykany dotykają całego szeregu pracowników bez względu na płeć.

 

Rezultaty bycia ofiarą takich działań są zróżnicowane. Wiele osób doświadcza depresji, wreszcie potrzebując pomocy terapeuty. Ofiara z upływającym czasem może stracić pewność siebie i utracić poczucie własnej wartości.

 

Mobbing uważany jest za kluczowy problem w miejscach pracy. Pomimo, iż jest niezgodny z prawem większość ofiar nie podejmuje działań prawnych. Zarówno dla mężczyzn czy też kobiet zastraszanie w miejscu pracy nie należy lekceważyć. Zgłosić się można do specjalisty jak adwokat Wrocław.

 

Oto ewidencja rzeczy, które można uznać za mobbing w miejscu pracy:

 

- atakowanie wizerunku danej osoby przez głoszenie paskudnych plotek i kłamstw,

 

- wyłączenie ofiary z grupy w celu izolacji od innych pracowników,

 

- zastraszenia,

 

- rozmyślne utrudnianie pracy,

 

- odbieranie obowiązków pracownika bez powodów,

 

- zmiany struktury pracy i wytycznych na każde skinienie,

 

- nałożenie terminów, które nie mogą być zrealizowane celem obniżenia skuteczności działań danej osoby,

 

- wkraczanie w prywatność przez szpiegowanie,

 

- dostarczenie niepoprawnych wiadomości w celu wprowadzenia zatrudnionego w błąd.

 

Obowiązkiem pracodawcy jest upewnienie się, iż firma solidnie działa przeciw mobbingowi w miejscu pracy. Efektem nierozwiązanych dylematów w pracy może być rozwiązanie umowy.

Co trzeba wiedzieć o swoich prawach jako...
Autor: mirmar1988 | Kategorie: Kancelaria 
12 marca 2016, 13:50

To smutny fakt, że dziś znaczna część ludzi nie jest świadomych swoich praw jako zatrudnionych. W niektórych przypadkach pracownicy odczuwają, że ich prawa są naruszane, lecz nie mają pojęcia o tym jak z tym walczyć.

 

Tak więc pierwszym etapem do rozwikłania kłopotu jest uświadomienie sobie własnych praw. Ażeby pomóc Ci w tym, niżej możesz zapoznać się z niektórymi rzeczami o których winieneś wiedzieć jako pracownik.

 

Pracownik ma parę kluczowych praw w miejscu pracy. Prawa te obejmują: prawo do sprawiedliwej rekompensaty, do prywatności i wolność od dyskryminacji. Jeżeli dowolna z tych praw będzie łamana stanie się to pretekstem do złożenia skargi.

 

Nawet wówczas, kiedy aspirujesz o pracę w firmie masz już pewne prawa, które mogą być naruszane przez pracodawcę. Najważniejszym z Twoich praw będzie prawo do zwolnienia z wszelakiej nietolerancji. Pracodawca nie może zadawać pewnych dociekliwych zapytań, które mogłyby łamać Twoje prawa osobiste.

 

Masz zarówno prawo do bezpiecznego miejsca pracy. Nie zważając na jej typ jaki wykonujesz należy być zabezpieczonym przed wszelkiego gatunku zagrożeniami dla zdrowia.

 

Być może najistotniejsze – jako zatrudniony masz prawo do uzyskania stosownego wynagrodzenia za pracę. Jeżeli nie będziesz odbierać przyzwoitej zapłaty to po co w ogóle pracować?

 

To są zaledwie niektóre prawa jakie masz w aspekcie zatrudnionego. Powinieneś być ich świadomy, a w sytuacji problemów należałoby skorzystać z pomocy adwokata jak prawnik Wrocław.

Bezpieczeństwo w miejscu pracy
Autor: mirmar1988 | Kategorie: Kancelaria 
12 marca 2016, 13:48

Wypadki mogą wydarzyć się w każdym środowisku pracy. Nawet ciche powierzchnie urzędowe mogą być sceną dla nieszczęśliwych wypadków. Aczkolwiek wiadome jest, że wypadki są bardziej powszechne w branżach jak choćby budownictwo. Wypadek może się przydarzyć z wielu względów. Może zawieść ekwipunek, człowiek popełnić błąd lub wymogi bezpieczeństwa nie zostaną zachowane.

 

Istnieją nadzwyczaj wyraźne i istotne regulacje w celu zapewniania, że miejsce pracy będzie bezpieczne. Przepisy te zostały wprowadzone przez rząd i mają one sprzyjać właścicielom firm w uniknięciu koszmaru jakim jest wypadek pracownika. Niestety bez względu na to jak daleko posunięte są środki bezpieczeństwa wypadki będą nieraz trafiały się wszędzie.

 

W przypadku wystąpienia szkody w pracy poszkodowany pracownik często nie rozumie własnych praw i nie wie jak postępować. Spora część osób uważa, iż ich świadczenia i ubezpieczenie pokryje odszkodowanie. Jednakże nie zawsze jest to takie proste. Z tego powodu mogą powstać pewne kłopoty a nieraz najbardziej odpowiednim rozwiązaniem będzie porozmawianie z prawnikiem.

 

Bywały przypadki, gdy poszkodowany zatrudniony pozostał wyraźnie ranny w pracy, ale czekała go długa batalia sądowa w sprawie pozyskania odszkodowania. Jest to szczególnie frustrujące, gdy obrażenia zostaną wywołane poprzez zaniedbania osób trzecich.

 

Po wypadku całe wydarzenie musi zostać przeanalizowane w celu ustalenia, w jaki sposób środowisko miało własny udział w wypadku.

 

Chroń siebie i swoją rodzinę. Skorzystaj z konsultacji oferowanej przez jurystę i poznaj własne prawa, szczerze polecam - Adwokat Wrocław.

Z jakiego powodu pracownicy odchodzą?
Autor: mirmar1988 | Kategorie: Kancelaria 
12 marca 2016, 13:45

Zmiany w kadrach pracowniczych są sporym problemem dla każdej firmy. Koszt zastąpienia pracownika jest nierzadko bardzo wysoki, potrzeba na to dodatkowego czasu. Kłopotem będzie konieczność przeszkolenia nowego pracownika. Dobrym pomysłem jest w takim przypadku zachowanie stałej kadry.

 

Jednym ze sposobów na zatrzymanie zatrudnionego jest zidentyfikowanie motywów, dla których rezygnują oni z pracy w pierwszej kolejności. Jakie są najczęstsze argumenty ich rezygnacji z pracy? Oto skrótowy przewodnik przedstawiający najczęstsze preteksty.

 

1. Profesjonaliści twierdzą, iż pracownicy naprawdę nie rezygnują z pracy, oni opuszczają swoich kierowników. Gdy przełożony wie jak świetnie dogadywać się ze swoimi ludźmi i traktuje ich fantastycznie, zarówno jako prezes i człowiek, wówczas pracownicy pozostaną nawet w nienajlepszej pracy.

 

2. Reorganizacja powinna odbywać się tylko wtedy, kiedy istnieje realna potrzeba. Jeśli firma wykonuje ją co rok bądź co sześć miesięcy, pracownicy mogą stać się naprawdę sfrustrowani i mogą stwierdzić, że jest to argument do opuszczenia miejsca pracy. Reorganizacja oznacza dla pracowników wiele zamieszania.

 

3. Firmy winny mieć jakąś formę konkurencji wśród własnych zatrudnionych, lecz to wszystko powinno być uczynione w sposób przyjazny. Jeśli pozostanie to zrealizowane błędnie będąc źródłem stresu pośród pracowników może to być pretekst do odejścia.

 

4. Pracownicy muszą czuć wsparcie firmy, wówczas rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia nie będzie miało miejsca.

 

5. Powinna być równowaga miedzy pracą a życiem zatrudnionego. Gdy tylko poczują się jak niewolnicy to zaczną szukać sposobu by odejść z firmy.

 

6. Kiedy pracownik zostanie zatrudniony ma pewne oczekiwania w oparciu o to, co obiecano mu w procesie rekrutacji. Jeśli te oczekiwania nie pozostaną zrealizowane to poczuje się oszukany i będzie myśleć o pracy u kogoś innego.

 

To jedynie kilka pretekstów, dla których pracownicy opuszczają miejsce zatrudnienia.