Jak radzić sobie ze złym pracodawcą?
Autor: mirmar1988 | Kategorie: Kancelaria 
12 marca 2016, 14:34

To jak traktujesz swoją pracę i jak widzisz własny pobyt w tym miejscu zależeć będzie sporo od tego jak postrzegasz swojego pracodawcę. Termin pracodawca znaczyłby zarówno Twojego bezpośredniego przełożonego i samą firmę. Jeśli odczuwasz, że masz niedobrego pracodawcę istnieje jedynie małe prawdopodobieństwo, iż pozostaniesz w tej firmie.

 

Lecz jakim sposobem radzić sobie ze złym pracodawcą? Nie możesz ot tak zrezygnować bez przemyślenia możliwości, które masz. Co zrobisz, gdy w następnej pracy skończysz z jeszcze gorszym zwierzchnikiem? Będzie lepiej, jeśli poznasz procedury radzenia sobie z takimi kłopotami. Oto parę pomysłów jak radzić sobie ze złym pracodawcą.

 

1. Posiadanie złego pracodawcy nie jest dobrą rzeczą, lecz to nie jest czymś nowym. Ludzie mieli problemy z pracodawcami odkąd powstało pojęcie zatrudnienia. Oceń swoją sytuację i spróbuj zebrać informacje, w czym leży kłopot.

 

2. Co w głównej mierze jest Twoim problemem? Czy jest to kierownik czy może polityka firmy jako całość. Odpowiedź na te pytania powinna określić kierunek działania.

 

3. Jeżeli masz kłopoty ze swoim zwierzchniczkiem popatrz na rzeczy, które możesz zrobić. A nuż będzie można złożyć zażalenie na zachowanie przełożonego. Tylko nie zapomnij, że cokolwiek zrobisz nie może być sprzeczne z polityką firmy.

 

4. Jeżeli masz problemy np. z menedżerem, możesz poprosić o pomoc dział HR firmy. Ludzie obsługujący ten dział powinni być w stanie poradzić sobie z tego rodzaju problemem.

 

5. Powinno się zdawać sobie sprawę, że skarga przeciw konkretnej osobie winna być treściwa i prawdziwa. Wszystko powinno być wykazane. Jeżeli chodzi tutaj o pewnie nieporozumienie nie może to być pretekst, by narzekać.

 

6. Można zwyczajnie pomyśleć o zmianie pracy. Narzekanie na politykę firmy nie będzie czymś, co jest pozytywnie postrzegane przez wielu ludzi. Zostanie jedynie rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia.

 

To są niektóre z rzeczy, które możesz uczynić, ażeby dać sobie radę ze złymi pracodawcami.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz