Z jakiego powodu pracownicy odchodzą?
Autor: mirmar1988 | Kategorie: Kancelaria 
12 marca 2016, 13:45

Zmiany w kadrach pracowniczych są sporym problemem dla każdej firmy. Koszt zastąpienia pracownika jest nierzadko bardzo wysoki, potrzeba na to dodatkowego czasu. Kłopotem będzie konieczność przeszkolenia nowego pracownika. Dobrym pomysłem jest w takim przypadku zachowanie stałej kadry.

 

Jednym ze sposobów na zatrzymanie zatrudnionego jest zidentyfikowanie motywów, dla których rezygnują oni z pracy w pierwszej kolejności. Jakie są najczęstsze argumenty ich rezygnacji z pracy? Oto skrótowy przewodnik przedstawiający najczęstsze preteksty.

 

1. Profesjonaliści twierdzą, iż pracownicy naprawdę nie rezygnują z pracy, oni opuszczają swoich kierowników. Gdy przełożony wie jak świetnie dogadywać się ze swoimi ludźmi i traktuje ich fantastycznie, zarówno jako prezes i człowiek, wówczas pracownicy pozostaną nawet w nienajlepszej pracy.

 

2. Reorganizacja powinna odbywać się tylko wtedy, kiedy istnieje realna potrzeba. Jeśli firma wykonuje ją co rok bądź co sześć miesięcy, pracownicy mogą stać się naprawdę sfrustrowani i mogą stwierdzić, że jest to argument do opuszczenia miejsca pracy. Reorganizacja oznacza dla pracowników wiele zamieszania.

 

3. Firmy winny mieć jakąś formę konkurencji wśród własnych zatrudnionych, lecz to wszystko powinno być uczynione w sposób przyjazny. Jeśli pozostanie to zrealizowane błędnie będąc źródłem stresu pośród pracowników może to być pretekst do odejścia.

 

4. Pracownicy muszą czuć wsparcie firmy, wówczas rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia nie będzie miało miejsca.

 

5. Powinna być równowaga miedzy pracą a życiem zatrudnionego. Gdy tylko poczują się jak niewolnicy to zaczną szukać sposobu by odejść z firmy.

 

6. Kiedy pracownik zostanie zatrudniony ma pewne oczekiwania w oparciu o to, co obiecano mu w procesie rekrutacji. Jeśli te oczekiwania nie pozostaną zrealizowane to poczuje się oszukany i będzie myśleć o pracy u kogoś innego.

 

To jedynie kilka pretekstów, dla których pracownicy opuszczają miejsce zatrudnienia.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz