Archiwum marzec 2016, strona 1


Co trzeba wiedzieć o swoich prawach jako...
Autor: mirmar1988 | Kategorie: Kancelaria 
12 marca 2016, 13:50

To smutny fakt, że dziś znaczna część ludzi nie jest świadomych swoich praw jako zatrudnionych. W niektórych przypadkach pracownicy odczuwają, że ich prawa są naruszane, lecz nie mają pojęcia o tym jak z tym walczyć.

 

Tak więc pierwszym etapem do rozwikłania kłopotu jest uświadomienie sobie własnych praw. Ażeby pomóc Ci w tym, niżej możesz zapoznać się z niektórymi rzeczami o których winieneś wiedzieć jako pracownik.

 

Pracownik ma parę kluczowych praw w miejscu pracy. Prawa te obejmują: prawo do sprawiedliwej rekompensaty, do prywatności i wolność od dyskryminacji. Jeżeli dowolna z tych praw będzie łamana stanie się to pretekstem do złożenia skargi.

 

Nawet wówczas, kiedy aspirujesz o pracę w firmie masz już pewne prawa, które mogą być naruszane przez pracodawcę. Najważniejszym z Twoich praw będzie prawo do zwolnienia z wszelakiej nietolerancji. Pracodawca nie może zadawać pewnych dociekliwych zapytań, które mogłyby łamać Twoje prawa osobiste.

 

Masz zarówno prawo do bezpiecznego miejsca pracy. Nie zważając na jej typ jaki wykonujesz należy być zabezpieczonym przed wszelkiego gatunku zagrożeniami dla zdrowia.

 

Być może najistotniejsze – jako zatrudniony masz prawo do uzyskania stosownego wynagrodzenia za pracę. Jeżeli nie będziesz odbierać przyzwoitej zapłaty to po co w ogóle pracować?

 

To są zaledwie niektóre prawa jakie masz w aspekcie zatrudnionego. Powinieneś być ich świadomy, a w sytuacji problemów należałoby skorzystać z pomocy adwokata jak prawnik Wrocław.

Jak rozwiązywać spory w pracy?
Autor: mirmar1988 | Kategorie: Usługi prawne 
12 marca 2016, 13:49

Istnieje kilka podstawowych kroków, dzięki którym można radzić sobie z rozwiązywaniem sporów w miejscu pracy. Za każdym razem, kiedy ekipa ludzi współpracuje nad zleconym im zadaniem istnieje duża szansa, że powstają spory. Czasami podołanie kłopotom jest łatwe do wykonania, lecz w innych przypadkach sytuacja może się wymknąć z pod kontroli bardzo szybko tworząc nieprzyjazne środowisko pracy dla wszystkich.

 

Jednym z największych błędów jakie popełniają prezesi i zarządcy w celu uniknięcia kłopotów jest nadzieję w to, iż pracownicy sami będą na siebie zwracać uwagę i kontrolować się nawzajem. To jest błąd. Czasami problemy okazują się rozwiązane, ale tak naprawdę „gotują się” w ludziach czekając na okazję do „wybuchu”.

 

Ważne jest, aby rozwiązać każdą sytuację tak prędko, jako to będzie realne. Pierwszym krokiem jest spotkanie się z obiema pokłóconymi stronami naraz. Dużo osób popełnia błąd spotykając się oddzielnie ze stronami konfliktu. To nieraz powoduje jeszcze większą niechęć. Przez wspólne dyskusje nikt nie poczuje się wzgardzony albo zaatakowany.

 

Nadanie wszystkim zaangażowanym szansy na porozmawianie o swoich obawach jest najodpowiedniejszym środkiem na polubowne rozwiązanie. Każdy człowiek powinien otrzymać kilka minut aby przemyśleć sytuację. Wtedy będzie on mógł zaoferować parę pomysłów, ażeby jak najprężniej rozwiązać problem. To daje każdemu poczucie bycia słyszanym i jest konstruktywnym sposobem na powrót na słuszne tory.

 

Zasadnicze jest by podkreślić to, iż ludzie nie muszą się lubić, natomiast należy traktować się z szacunkiem i życzliwością.

 

Postępując etapowo osiągalne jest skuteczne rozwiązywanie konfliktów w miejscu pracy. Wrogie środowisko tyczy się wszystkich zatrudnionych. Jeżeli problemy zostaną zlekceważone będą szybko narastać. Rozwiązanie umowy o pracę to ostateczność.

Bezpieczeństwo w miejscu pracy
Autor: mirmar1988 | Kategorie: Kancelaria 
12 marca 2016, 13:48

Wypadki mogą wydarzyć się w każdym środowisku pracy. Nawet ciche powierzchnie urzędowe mogą być sceną dla nieszczęśliwych wypadków. Aczkolwiek wiadome jest, że wypadki są bardziej powszechne w branżach jak choćby budownictwo. Wypadek może się przydarzyć z wielu względów. Może zawieść ekwipunek, człowiek popełnić błąd lub wymogi bezpieczeństwa nie zostaną zachowane.

 

Istnieją nadzwyczaj wyraźne i istotne regulacje w celu zapewniania, że miejsce pracy będzie bezpieczne. Przepisy te zostały wprowadzone przez rząd i mają one sprzyjać właścicielom firm w uniknięciu koszmaru jakim jest wypadek pracownika. Niestety bez względu na to jak daleko posunięte są środki bezpieczeństwa wypadki będą nieraz trafiały się wszędzie.

 

W przypadku wystąpienia szkody w pracy poszkodowany pracownik często nie rozumie własnych praw i nie wie jak postępować. Spora część osób uważa, iż ich świadczenia i ubezpieczenie pokryje odszkodowanie. Jednakże nie zawsze jest to takie proste. Z tego powodu mogą powstać pewne kłopoty a nieraz najbardziej odpowiednim rozwiązaniem będzie porozmawianie z prawnikiem.

 

Bywały przypadki, gdy poszkodowany zatrudniony pozostał wyraźnie ranny w pracy, ale czekała go długa batalia sądowa w sprawie pozyskania odszkodowania. Jest to szczególnie frustrujące, gdy obrażenia zostaną wywołane poprzez zaniedbania osób trzecich.

 

Po wypadku całe wydarzenie musi zostać przeanalizowane w celu ustalenia, w jaki sposób środowisko miało własny udział w wypadku.

 

Chroń siebie i swoją rodzinę. Skorzystaj z konsultacji oferowanej przez jurystę i poznaj własne prawa, szczerze polecam - Adwokat Wrocław.

Co uczynić przed zatrudnieniem pracownika?...
Autor: mirmar1988 | Kategorie: Usługi prawne 
12 marca 2016, 13:47

Kiedy jeden z zatrudnionych odejdzie z firmy, trzeba znaleźć wykwalifikowaną osobę, która przejmie jej obowiązki. W czasie procesu aplikacji trzeba będzie ocenić charakter i cechy wszystkich pretendujących kandydatów w celu ustalenia, który z nich jest najodpowiedniejszy na nowe stanowisko.

 

Trzeba być ostrożnym przy wyborze. Jeżeli popełni się błąd podczas toku rekrutacji, możliwe iż będziesz zmuszony do pracy z zatrudnionym, który okaże się mniej wykwalifikowany jak to się z początku wydawało.

 

Pamiętaj, iż możesz zostać pozwany za nieprzepisowe zakończenie umowy po nagłym zwolnieniu pracownika z pogwałceniem jego praw. Jeżeli chcesz upewnić się, że dana osoba nie spowoduje dla Ciebie kłopotów warto, by postępować zgodnie z poniższymi sugestiami.

 

1. Zapytaj go, czego oczekuje od Ciebie. Honorarium jest istotnym zagadnieniem dla obu stron, z tej przyczyny trzeba upewnić się, iż warunki umowy będą jasne. Jeżeli pretendent oczekuje zbyt wiele, można po prostu odrzucić jego wniosek.

 

2. Sprawdzenie wiarygodności danych w CV. Potrzebne jest sprawdzenie czy informacje zawarte w CV są autentyczne.

 

3. Podpisz umowę o pracę. Ten pisemny dokument reguluje różne sprawy, takie jak honorarium za nadgodziny i politykę firmy. Dając za przykład zadecydowałeś zwolnić zatrudnionego, bowiem dopuścił się on wykroczeń tzw. zwolnienie dyscyplinarne. Jeżeli pozwie Cie on o nieuczciwe zakończenie umowy, dokument ten może stać się dowodem na zgodę pracownika na warunki zatrudnienia.

Z jakiego powodu pracownicy odchodzą?
Autor: mirmar1988 | Kategorie: Kancelaria 
12 marca 2016, 13:45

Zmiany w kadrach pracowniczych są sporym problemem dla każdej firmy. Koszt zastąpienia pracownika jest nierzadko bardzo wysoki, potrzeba na to dodatkowego czasu. Kłopotem będzie konieczność przeszkolenia nowego pracownika. Dobrym pomysłem jest w takim przypadku zachowanie stałej kadry.

 

Jednym ze sposobów na zatrzymanie zatrudnionego jest zidentyfikowanie motywów, dla których rezygnują oni z pracy w pierwszej kolejności. Jakie są najczęstsze argumenty ich rezygnacji z pracy? Oto skrótowy przewodnik przedstawiający najczęstsze preteksty.

 

1. Profesjonaliści twierdzą, iż pracownicy naprawdę nie rezygnują z pracy, oni opuszczają swoich kierowników. Gdy przełożony wie jak świetnie dogadywać się ze swoimi ludźmi i traktuje ich fantastycznie, zarówno jako prezes i człowiek, wówczas pracownicy pozostaną nawet w nienajlepszej pracy.

 

2. Reorganizacja powinna odbywać się tylko wtedy, kiedy istnieje realna potrzeba. Jeśli firma wykonuje ją co rok bądź co sześć miesięcy, pracownicy mogą stać się naprawdę sfrustrowani i mogą stwierdzić, że jest to argument do opuszczenia miejsca pracy. Reorganizacja oznacza dla pracowników wiele zamieszania.

 

3. Firmy winny mieć jakąś formę konkurencji wśród własnych zatrudnionych, lecz to wszystko powinno być uczynione w sposób przyjazny. Jeśli pozostanie to zrealizowane błędnie będąc źródłem stresu pośród pracowników może to być pretekst do odejścia.

 

4. Pracownicy muszą czuć wsparcie firmy, wówczas rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia nie będzie miało miejsca.

 

5. Powinna być równowaga miedzy pracą a życiem zatrudnionego. Gdy tylko poczują się jak niewolnicy to zaczną szukać sposobu by odejść z firmy.

 

6. Kiedy pracownik zostanie zatrudniony ma pewne oczekiwania w oparciu o to, co obiecano mu w procesie rekrutacji. Jeśli te oczekiwania nie pozostaną zrealizowane to poczuje się oszukany i będzie myśleć o pracy u kogoś innego.

 

To jedynie kilka pretekstów, dla których pracownicy opuszczają miejsce zatrudnienia.